3 lipca 2011

"Jeździec powraca z zaświatów aby zbierać głowy ...aż znajdzie swoją"

Sleepy Hollow powstał na motywach opowiadania Washington'a Irving'a, reżyseria Tim Burton. Horror. Dla mnie przyjemna mieszanka romantyzmu z elementami grozy.

Pierwsze momenty filmu i od razu zwracam uwagę na muzykę. Niesamowite dzieło Danny'ego Elfmana. Tworzy nastrój od pierwszych sekund i utrzymuje go niezmiennie. Wprowadza w klimat filmu tak, że widz wie z czym ma do czynienia i wie również, że obejrzy film do końca.


Johnny Depp
- w roli Ichabod'a Crane'a kieruje się zasadą "zobaczyć znaczy uwierzyć". Przybywa do Sleepy Hollow aby rozwikłać sprawę serii morderstw popełnianych przez Jeźdźca bez głowy. Oczywiście nie wierzy, że coś takiego jest możliwe... do czasu.Christina Ricci - tutaj urzekła mnie w roli Katriny Van Tassel - wersja blond, długie włosy, porcelanowa cera. Dziewczyna, która sprawia, że zagorzały racjonalista zmienia się w romantyka. Pomimo, że na początku chce ją przekonać do swojej idei, symbolicznie, za pomocą klatki i ptaszka :) Oddzielne obrazki, które w ruchu tworzą całość.


Niesamowita atmosfera i charakter filmu. Diabeł tkwi w szczegółach i o tym Burton doskonale wie. Kreuje w ten sposób wielką całość. Niesamowite kostiumy, postać Crane'a, jego sposób bycia, narzędzia, myślenie. Las, mistyczny i straszny.

Polecam!


zdjęcia pochodzą z www.filmweb.pl

2 komentarze:

Kropelka pisze...

Przekonałaś mnie, zobaczę ten film!

margaret j pisze...

hm, zainteresowałaś mnie .. skusze sie chyba na ten film

Zapraszam do siebie na konkurs, do wygrania bon na 120 zł margaret-j

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszelkie opinie i wskazówki :)