1 lipca 2012

Z motylkiem - szkolenia Akademii PARP"Wszystko polega na tym, żeby człowiek był taki, jaki jest,żeby nie wstydził się chcieć tego, czego chce i marzyć o tym, o czym marzy. Ludzie są na ogół niewolnikami konwenansów. Ktoś im powiedział, że powinni być tacy i tacy, i starają się być takimi aż do śmierci, nie wiedząc nawet, kim byli i kim są na prawdę. Nie są więc nikim i niczym, postępują niejednoznacznie, niejasno, chaotycznie. Człowiek przede wszystkim musi mieć odwagę być sobą."

Często nie zdajemy sobie sprawy z możliwości internetu. Jeśli ktoś długo siedzi przed monitorem to traci czas. Tak się wydaje z zewnątrz. Ale nie koniecznie tak być musi :) Akademia PARP. To słowo klucz, to mój klucz, który otwiera drzwi do wiedzy. Nauczona doświadczeniem wiem, że aby cokolwiek załatwić w naszym pięknym kraju, trzeba wiedzieć czego się chce i nie liczyć na pomoc innych. Może się zdarzyć, że ktoś czegoś nie dopowie i budzisz się z ręką w nocniku :( Tak, tak... szara rzeczywistość. 

W związku z tym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji postanowiłam wiedzieć o czym decyduje i nie zostawiać się na łasce urzędników. Zarejestrowałam się na stronie Akademii i wybrałam szkolenia - "Biznesplan" i "Jak założyć własną firmę?" (do wyboru jest szereg szkoleń o bardzo ciekawej tematyce, warto zajrzeć). Portal i jego zawartość są dostępne dla przedsiębiorców z sektora mikro-, małych i średnich firm oraz ich pracowników ale osoba fizyczna może skorzystać jeśli planuje otworzyć działalność gospodarczą. Są drobne ograniczenia w przypadku osób fizycznych ale nie wydają mi się one istotne.

Aby ukończyć szkolenie i otrzymać certyfikat trzeba zdobyć cztery gwiazdki :) Każda gwiazdka, to jeden moduł szkolenia zakończony testem. Można pracować samemu bądź w grupie. Certyfikaty wyglądają tak:

z pracą grupową
bez pracy grupowej

Ale tak na prawdę to wiedza, którą zdobywamy jest najważniejsza ;) Dzięki szkoleniu zrealizowałam jedno z moich zadań krótkoterminowych.

Polecam :)


zdjęcia i wzory certyfikatów pochodzą ze strony Akademii Parp7 komentarze:

Klaidua pisze...

Skończyłam kilka szkoleń z Akademii PARP i polecam jak najbardziej dla powiększenia wiedzy, jednak czy dla pracodawców taki wpis w CV ma znaczenie... trudno powiedzieć. W każdym razie jak tylko jest możliwość, to trzeba zrobić :p

Navia pisze...

Jeśli sama będę swoim pracodawcą to jak najbardziej ma ;) poza tym prawdę mówiąc się nie zastanawiałam. Ale jeśli ktoś jednak wpisze je do CV to może dać znać pracodawcy, że jest głodny wiedzy i nowych doświadczeń, potrafi się zorganizować i przysiąść do pracy.

Pozdrawiam.

Anorexic.Candy pisze...

ja ciągle nie daję rady wepchnąć tych szkoleń gdzieś w mój dzienny grafik ;-) Ale rzeczywiiście jest tak jak piszesz - bardzo fajna rzecz!

Klaidua - jeśli chodzi o wpisywanie do CV... rany, czy naprawdę rozwój osobisty musi się opierać na "wpiszę sobie do CV i pracodawca się będzie tym podniecał"? Przecież w samorozwoju chodzi o coś więcej...

Przepraszam Navia, nie mogłam się powstrzymać xD

napołudnieodkrakowa pisze...

Już tyle osób poleca te szkolenia, a dodatkowo takiej tematyki teraz poszukuję. Nie ma na co czekać, tylko się zapisać i rozpocząć szkolenia. :)

Kropelka pisze...

A czy to nie szkolenia przeznaczone tylko dla przedsiębiorców? Każdy może się od tak zapisać?

Navia pisze...

"osoba fizyczna może skorzystać jeśli planuje otworzyć działalność gospodarczą. Są drobne ograniczenia w przypadku osób fizycznych ale nie wydają mi się one istotne." Przy rejestracji trzeba tylko zaznaczyć tę opcję i można korzystać :)

Analiza pisze...

Chciałam się zapisać na eurokobietę, ale przegapiłam edycję na mojego województwa. Muszę sobie sprawdzić jak takie zwyklaki jak ja mogą się zapisać. (Bo ja nie zamierzam zakładać działalności. Chyba, ze bez tego warunku nie mogę wziąć udziału?)

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszelkie opinie i wskazówki :)