19 lipca 2012

"One note" - organizacja "na papierze".

Dosyć długo szukałam odpowiedniego programu, w którym będę robiła notatki, plany działania, zbierała linki, pliki czy screeny. Na początku chciałam znaleźć coś w stylu mindmapper (miałam epizod z tym programem ale nie zagościł u mnie zbyt długo ;) bo spodobały mi się niektóre jego funkcje. I znalazłam!! Jak to się mówi - najciemniej pod latarnią :)

Przedstawiam Wam mój wybór "One note

Co to za ustrojstwo?
Jest to program ogólnie dostępny dla każdego, kto posiada pakiet MS Office.

Plusy:
  • zapisany notes otwieram praktycznie na każdym komputerze. Brak tej możliwości bardzo mi przeszkadzał w innych programach... fakt, są wersje online albo portable ale nie jestem nimi zainteresowana
  • ad pierwszej kropki - to, że program nie jest "online". Nie lubię zostawiać swoich prywatnych spraw w sieci. Tam zawsze ktoś jest adminem, to zawsze wisi na czyimś serwerze i nie jest fizycznie moje ;)
  • kompatybilny z resztą pakietu
  • można wrzucić w notkę kalendarz :)
  • można eksportować do pdfa i wydrukować
  • wstawianie notatek nagrań i filmików
  • mi się spodobały flagi przy zadaniach i pole odznaczenia jak już coś zrealizuję
  • jeśli zapisuję wycinek ekranu, zawsze pod spodem pojawia się źródło :) Wiem dokąd wrócić i nie tracę czasu na umieszczanie go ręcznie. To samo gdy kopiuję treść czy wstawiam co innego z sieci
  • interface można dowolnie modyfikować, można ustawić sobie linie bądź kratkę i kolory kartek, różniaste bajery :)Dostępne są nawet szablony. Dla mnie jest to istotne bo inaczej się pracuje jak się ma coś pod siebie.
  • opcja pisania ręcznego :) Jeszcze nie odkurzyłam tableta i nie spróbowałam ale dowód mam :P
źródło: www.geopard.com

Poniżej wklejam screena z programu (przygotowany na potrzeby tego posta). Widać listę książek skopiowanych z bloga i źródło jej pochodzenia :) Przy okazji organizację zakładek (u mnie dwie równorzędne ale są też podstrony, które się odróżniają i na pierwszy rzut oka widać plan działania czy stopień ważności zapisków). Pasek narzędzi jest rozbudowany - można wstawiać, edytować, formatować, udostępniać, kolorować i wiele innych.

Znowu polecam ;)

3 komentarze:

klaidua pisze...

Wydaje sie całkiem ciekawy, w wolnej chwili zapoznam się z nim bliżej :p

Setka do 40stki pisze...

One note uzywam juz od 3 lat i tez mialam w planach notke o nim:) Ma mnostwo genialnych funkcji, chociaz wiele rzeczy bym dodala od siebie :D
Pozdrawiam!
loovumba.blogspot.com

Anonimowy pisze...

Nie wiem, jaką masz wersję OneNote, ale ja mam tą z Office'a 2007 i nie mogę się przekonać do tego programu. Jakiś taki niewygodny :)

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszelkie opinie i wskazówki :)