1 września 2011

A brief guide to world domination...

Dzisiaj ebook, o którym wspominałam w ostatnim poście, autorstwa Chris'a  Guillebeau. Dosyć ciekawy, motywujący przynajmniej na chwilę. Na szczęście krótki i można poświęcić tę chwilę alby go przeczytać.

Autor zadaje dwa istotne pytania, na które oczekuje odpowiedzi od razu:
  1. Czego tak na prawdę chcesz od życia?
  2. Co jesteś w stanie dać światu od siebie, czego nikt inny dać nie może?
Przyznam, że odpowiedzi na owe pytania sprawiły mi nie lada trudność. O ile przy pierwszym pytaniu stoję już dłuższy czas (patrz: do zrobienia -> długoterminowe -> pkt 2) to drugie nie było u mnie nawet w sferze zastanawiania się... 

Opcją pomocniczą dla niezdecydowanych jest wyobrażenie sobie swojego idealnego dnia - jak wygląda i co się podczas niego robi. Po analizie można wychwycić swoje długoterminowe cele a co za tym idzie swój życiowy cel. Może to jest jakiś sposób.

Autor poleca również podzielenie swoich celów na te do zrealizowania w ciągu: a)1roku (weryfikowane kilka razy w roku), b)5 lat (weryfikowane raz w roku), c) całego życia (weryfikowane również raz w roku).

Mamy również do przeczytania kilka "mądrych" zdań jak to w motywujących ebookach:
Nie musisz żyć tak jak inni tego od Ciebie oczekują.
Nie pozwól aby marzenia pozostały marzeniami.
Końcową część ebooka stanowi "A Toolkit for World Domination". Składa się na nią osiem złotych rad jak zdominować swoje życie.

Korzyści wynikające z przeczytania to na pewno chwila przystanku i zastanowienia się nad sobą i światem. Krótkie przypomnienie sobie angielskiego w innym wydaniu niż podręczniki. Poza tym mam wrażenie, że czytałam to już 1000 razy.

Do darmowego pobrania tutaj 


 

1 komentarze:

Helineth pisze...

Przy drugim pytaniu też mam problem, ale przynajmniej podjęłam próbę i zastanowiłam się nad nim... Zdecydowanie powinnaś popracować nad poczuciem własnej wartości :)

I pisz częściej, bo dobrze się Ciebie czyta :)

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszelkie opinie i wskazówki :)